Pojawił się groźny narkotyk !

  • 05.08.2020, 10:12
  • Redakcja lokalna.news
Pojawił się groźny narkotyk !
Wakacje 2020 zapamiętamy na wiele lat. Koronawirus, maseczki, brak koncertów i imprez plenerowych oraz obostrzenia. Dla wielu młodych ludzi jest to okazja do „buntu”. Ciężko jest im zrozumieć, że warto przestrzegać kilku elementarnych zasad, aby nie otrzymać np.: mandatu za picie piwa w miejscach publicznych lub brak maseczki.

Wierzysz czy nie w koronawirusa, Rząd jeszcze w sierpniu chce wprowadzić obowiązek zakładania maseczek lub przyłbic dla wszystkich.  Jeżeli jesteś chory i nie możesz nosić maseczki, załóż przyłbice - mówi minister Szumowski .

Współczesna „wyzwolona” młodzież wie wszystko najlepiej. Jednak każde pokolenie rządzi się swoimi prawami. My byliśmy tacy sami, albo i  gorsi,  lecz za naszych czasów był mniejszy dostęp do mocnych używek! Obecnie to czego nie kupisz w sklepie znajdziesz w internecie. Jeżeli młody człowiek chce się ukryć ze swoimi zakupami zamawia je do paczkomatu. Internet ma tyle samo zalet co wad. Można w nim znaleźć już chyba wszystko – mówi Pani Agnieszka nauczycielka z bełchatowskiego liceum.  

 

Ciekawość i presja otoczenia może niejednokrotnie prowadzić do tragedii.

 

Ostatnio na rynku pojawił się nowy dopalacz o nazwie ETAZEN!

Jest on 60 razy mocniejszy od morfiny. Może być sprzedawany jako susz do palenia, liquid do e-papierosa lub spray do nosa. Jest on zamiennikiem heroiny!

Nowy wynalazek doprowadza organizm do destrukcji. Może dojść do zaburzeń świadomości, niskiego ciśnienia, problemów z oddychaniem oraz śmierci.

Jak mówi – dr Marcin Zawadzki, toksykolog , ogromnym zaskoczeniem było to, że w tym konkretnym dopalaczu nie stwierdziliśmy, żadnego związku, który do tej pory był nam znany. Było to dla nas ogromne wyzywanie. Po badaniach stwierdzono, że jest to dopalacz z grupy opioidów. Ludzie, którzy zażywają od dawna tego typu środki, dokładnie ważą swoje dawki, lecz jeżeli otrzymają coś owego pod nową nazwą lecz w mocniejszym stężeniu mogą przedawkować. Po przedawkowaniu etazenu trzeba zapewnić osobie drożność dróg oddechowych, ułożyć w bezpiecznej pozycji i wezwać karetkę. Ratownik medyczny powinien podać nalokson. Tego tylu środki są na wyposażeniu karetek. W tym przypadku jest ważny czas. – Problem w tym żeby pacjent dożył do jego podania.

Warto czasem poświecić trochę czasu i przyjrzeć się swoim najbliższym. Warto reagować, aby nie było za późno.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe