Nowy plac zabaw w parku na Budowlanych

  • 01.08.2020, 09:03
  • Redakcja lokalna.news
Nowy plac zabaw w parku na Budowlanych
Gruntowna modernizacja placu zabaw w pobliżu bloków 10 i 12 na os. Budowlanych została niedawno zakończona.

Plac zabaw w parku był zawsze bardzo lubiany przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wiązała się z tym oczywiście dosyć spora eksploatacja zamontowanych tam sprzętów. 

Na miejscu starych zestawów zabawowych, huśtawek i stołu do tenisa znalazły się dwie strefy z innymi nawierzchniami i zabawkami - piaszczysta z nową huśtawką, koparką, paiskownicą i bujakiem piłką oraz z nawierzchnią poliuretanową z dużym zestawem zabawowym, karuzelą, mostem linowym czy tablicami do gry w kółko i krzyżyk. Wokół przestrzeni służącej do zabawy stanęły również ławki i kosze na śmieci.

Warto wspomnieć, że na nowym placu zabaw na os. Budowlanych znajdują się sprzęty, których nie zobaczymy nigdzie indziej w mieście - mowa chociażby o wspomnianej wcześniej koparce czy ściance wspinaczkowej. 

Remont kosztował miasto blisko 300 tys. zł. W tym roku modernizowany ma być również plac zabaw na Przytorzy przy ul. Paderewskiego - jest to jeden ze zwycięskich projektów siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe