Weź udział w nietypowych warsztatach i pomóż Muzeum zdobyć 1 tys. subów!

  • 29.07.2020, 13:44
  • Redakcja lokalna.news
07282020_muzeum_wakacje.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ze względu na sytuację epidemiologiczną bełchatowskie Muzeum Regionalne zorganizowało nietypowe warsztaty.

Jak co roku Muzeum przygotowuje swoje propozycje spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią koronawirusa, zajęcia odbywać będą się zdalnie.

Pierwsze warsztaty udostępniono w poniedziałek. Temat zajęć związany jest z indiańskimi amuletami mającymi chronić przed koszmarami sennymi - łapaczami snów. Prowadząca warsztaty etnolog z bełchatowskiego muzeum, Magdalena Marciniak-Darda, przybliżyła historię i charakterystykę tego rodzaju przedmiotów, a także zaprezentowała sposób wykonania prostego łapacza snów, który każdy może powtórzyć własnoręcznie w domu. Video znajduje się na kanale Muzeum Regionalnego w Bełchatowie na YouTube.

Kolejne zajęcia związane będą z pradawną sztuką rybołówstwa - uczestnicy będą mogli poznać dokładną instrukcję na złowienie złotej rybki, a także własnoręcznie zrobić pułapkę na ryby. W warsztatach weźmie udział również grupa rekonstrukcyjna.

Warto wspomnieć również o tym, że Muzeum walczy o tysiąc subskrypcji na swoim kanale na YouTube. Przekroczenie tego progu umożliwia prowadzenie transmisji na żywo. To z kolei pozwoliłoby na jeszcze większe wzbogacenie warsztatowej oferty. 

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe