GKS z licencją na I Ligę!

  • 22.07.2020, 16:07
  • Redakcja lokalna.news
GKS z licencją na I Ligę! fot. materiały prasowe GKS Bełchatów
Zapadła decyzja w sprawie odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Pierwsza decyzja Komisji ds. Licencji była niekorzystna dla bełchatowskiego GKSu. Klub w oficjalnym oświadczeniu zapowiedział, że złoży odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN i przedstawi odpowiednie dokumenty, które mają zmienić tę decyzję. 

Dzisiaj odbyło się posiedzenie komisji, podczas którego rozpatrzone zostało wspomniane odwołanie. Decyzja została zmieniona, a GKS Bełchatów w sezonie 2020/2021 pod kilkoma warunkami będzie mógł zagrać w Fortuna I Lidze.

Pierwszym z nich jest aspekt sportowy - do ostatniego spotkania trwa nasza walka o utrzymanie w lidze. Poza tym na klub nałożono nadzór finansowy, a w przyszłym sezonie zaczniemy zmagania z odjętymi dwoma punktami.

Jak czytamy w komunikacie: 

Komisja zmieniła decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i przyznała licencję na udział w rozgrywkach 1. ligi w sezonie 2020/2021 Klubowi GKS Bełchatów z nadzorem finansowym oraz z obowiązkiem zapłaty kwoty 7.500 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego. Ponadto Komisja nałożyła na Klub ograniczenie wysokości łącznych kosztów wynagrodzeń dla wszystkich pracowników, ze wszystkich tytułów, do wysokości założonej w Prognozie Finansowej przedstawionej w procesie licencyjnym, zgodnie z kryterium F.05, a także odjęła Klubowi 2 (dwa) punkty w sezonie rozgrywkowym 2020/2021 w związku z naruszeniem kryteriów F.04 i F.05 Podręcznika Licencyjnego.

W ramach nałożonego nadzoru finansowego, Komisja zobowiązała Klub do realizacji ugód zawartych z obecnymi i byłymi pracownikami, w tym piłkarzami i sztabem szkoleniowym, w terminach zawartych w tych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe