Kto kogo poprze w drugiej turze?

  • 29.06.2020, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Kto kogo poprze w drugiej turze?
Zaraz po ogłoszeniu wyników sondażowych, pojawiły się pierwsze deklaracje o udzieleniu poparcia (lub jego braku) któremuś z kandydatów w drugiej turze wyborów.

Mimo, że nie znamy jeszcze dokładnych wyników wczorajszych wyborów, pewnym jest, że 12 lipca pójdziemy do urn wyborczych raz jeszcze. Jak to zwykle bywa w takiej sytuacji -kandydaci, którzy nie załapali się do drugiej tury, przekazują oficjalne poparcie któremuś z kandydatów. Jest to oczywiście czysto PR-owa zagrywka, bo ich wyborcy sami wybierają "swojego" kandydata w drugiej turze. 

Trzecią lokatę w wyścigu o fotel prezydencki zajął Szymon Hołownia. Swój wynik nazwał "wynikiem swoich marzeń", bo w przeliczeniu na głosy, otrzymał on poparcie 2,5 mln Polaków. Dodał również, że "Ekipa Szymona" nie wystąpi oficjalnie z poparciem dla któregokolwiek z kandydatów - każdy ich wyborca podejmie własną decyzję i odda głos zgodnie ze swoim sumieniem. Sam kandydat zaznaczył jednak, że nie zamierza w drugiej turze zagłosować na obecnie urzędującego prezydenta.

Czwarty wynik uzyskał kandydat Konfederacji, Krzysztof Bosak. Godzinę po zakończeniu ciszy wyborczej liderzy ugrupowania wydali oświadczenie, w którym zapewniono o braku poparcia zarówno dla Andrzeja Dudy, jak i Rafała Trzaskowskiego: "Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem".

Kolejnym kandydatem, który wypowiedział się na temat przekazania poparcia był Stanisław Żółtek. W rozmowie z portalem onet.pl, stwierdził on, że: "Andrzeja Dudę najbardziej lubię ze wszystkich kandydatów, bo jest sympatyczny i reprezentacyjny. Ale pan Duda tak naprawdę w tych wyborach nie startuje, więc go nie poprę". 

Jeśli natomiast chodzi o resztę kandydatów - nie sprecyzowali oni jeszcze swojego stanowiska wobec kandydatów, którzy dostali się do drugiej tury.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe