Absolutorium dla Prezydent Marioli Czechowskiej

  • 25.06.2020, 15:41
  • Redakcja lokalna.news
Absolutorium dla Prezydent Marioli Czechowskiej
Na czwartkowej Sesji Rady Miejskiej jednym z punktów było przyjęcie Raportu o Stanie Miasta Bełchatowa. Temat poddano pod dyskusję - jak to bywa na sesjach bezpośrednich, pojawiły się pytania.

Radny Grzegorz Gryczka pytał między innymi o połączenie kolejowe z Piotrkowem Trybunalskim, demografię oraz budżet obywatelski. Na pytania odpowiadali m.in. Prezydent Miasta Mariola Czechowska oraz Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, który jak stwierdził, że "bardzo brakowało mu tego typu sesji bezpośrednich". Pytał też Grzegorza Gryczkę "dlaczego nie zadawał pytań na komisjach, kiedy dyskutowano nad raportem, może dlatego że nie było tam kamer i transmisji, a teraz medialnie to wszystko fajnie wygląda".

I jak stwierdził wiceprezydent – "zaczynamy w takim razie medialną zabawę". Po kilkuminutowej wypowiedzi Pana Matyśkiewicza, podczas której odpowiadał na zadane pytania, na uszczypliwość wiceprezydenta odpowiedział radny Gryczka, który stwierdził, że "przyzwyczaił się do takich wstawek Pana Prezydenta, ale sesja Rady Miejskiej to jest taka jedyna możliwość i okazja, kiedy można zadać pytania Pani Prezydent Czechowskiej, która nie uczestniczy w posiedzeniach komisji, a Pan wiceprezydent pojawia się na nich sporadycznie".

Tak więc bełchatowskie „piekiełko” wróciło do normy.

Głównym punktem dzisiejszej sesji był punkt dotyczący udzielenia absolutorium Prezydent Miasta Marioli Czechowskiej. Można powiedzieć, że radni koalicyjni prześcigali się w kwestii pochwał pod adresem Pani Prezydent. Pytanie czy wszyscy Radni Prawa i Sprawiedliwości myśleli podobnie, czy zmusiła ich do tego dyscyplina partyjna.

Za absolutorium głosowało 19 radnych, w tym radni PiS i PLUSa oraz radni Koalicji Obywatelskiej. Wstrzymało się dwóch radnych Ziemi Bełchatowskiej i również dwóch radnych było nieobecnych.

Absolutorium zostało udzielone, a więc można wracać do codziennej pracy. Czy będzie to nowe otwarcie, tak jak nawoływał radny Włodzimierz Kuliński?

Czy skończy się jedynie na uśmiechach i deklaracjach bez pokrycia? Przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe