Nie sprzątasz po swoim psie? Czas zacząć

  • 21.05.2020, 15:31
  • Redakcja lokalna.news
05222020_straz_miejska_posprzataj_popsie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Co roku strażnicy miejscy wychodzą do bełchatowian z akcją, mającą na celu przypomnienie właścicielom psów, o obowiązku jaki ma każdy z nich.

"Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie" to akcja mająca na celu zachęcić właścicielom czworonogów o obowiązku sprzątania po swoich psach. W związku z epidemią koronawirusa akcja w tym roku przeniosła się internetu. Strażnicy Miejscy przypominają o tym, że każdy z nas chce żyć w czystym i uporządkowanym środowisku. Każdy z nas chce również dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich a psie odchody mogą powodować choroby odzwierzęce.

Strażnicy Miejscy przypominają, że do dbania o czystość w naszej okolicy nie potrzebujemy specjalnych środków. Wystarczy zwykły woreczek, bądź papier. Należy również pamiętać, że jeśli nie ma w pobliżu koszy przeznaczonych na odchody zwierzęce to możemy skorzystać ze zwykłego kosza na śmieci, a brak specjalnego pojemnika nie jest wytłumaczeniem na zanieczyszczanie terenu.

Niestety wciąż zdarzają się osoby, które nie sprzątają po swoich pupilach wystarczy trochę dobrej woli i poczucia odpowiedzialności za swoje zwierzę, by nasze miasto było czyste i bezpieczne.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe