Jak wygląda nauczanie w miejskich szkołach

  • 19.05.2020, 13:36
  • Redakcja lokalna.news
05222020_miasto_szkoly_powrot_koronawirus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czy nauczanie zdalne wystarczy aby uczniowie klas 8 przygotowali się do czekającego ich egzaminu? Jak będzie wyglądać sam egzamin? Czy nauczyciele w Bełchatowskich placówkach przeszli testy na koronawirusa?

Uczniowie klas 4-8 nie wrócą do szkół przed zakończeniem roku szkolnego. Ósmoklasiści stoją jednak przed dużym wyzwaniem, którym jest egzamin kończący szkołę. Ich przygotowanie do niego będzie musiało przebiegać zdalnie, a w późniejszym czasie będą mogli liczyć również na konsultacje z nauczycielami w szkołach.

To rodzice mają wpływ na decyzje w sprawie przebiegu, formy zajęć oraz tego czy ich dzieci będą z konsultacji korzystać, tak jak wyglądało to w przypadku uruchamiania żłobków, przedszkoli czy klas 1-3. Aktualnie w Urzędzie Miasta toczą się dyskusje o tym jak będzie wyglądał egzamin ósmoklasisty, urzędnicy wzorują się na doświadczeniach związanych z zeszłorocznym strajkiem.

Mimo, że uczniowie klas 4-8 i starszych nie wrócą już do szkoły, powrót mają już za sobą dzieci z klas 1-3. Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad ustalonych przez GIS i bełchatowskiego sanepidu. Pracownicy bełchatowskich placówek nie przeszli testów na COVID-19, tak jak miało to miejsce w Łodzi, gdzie na 556 przebadanych 132 uzyskały wynik pozytywny.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe