Na dworze bez maseczki?

  • 14.05.2020, 16:39
  • Redakcja lokalna.news
Na dworze bez maseczki?
Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu? Ministerstwo zdrowia nie wyklucza takiego scenariusza.

Dziś wiceminister zdrowia potwierdził, że resort rozważa zmiany w obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Nie wykluczone jest to, że mieszkańcy niektórych regionów naszego kraju będą mogli zrezygnować z noszenia maseczek ochronnych na terenach otwartych.

Być może w ciągu tygodnia-dwóch, zaproponujemy nowy model wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z nich w przestrzeni zamkniętej - mówi wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

W podjęciu decyzji o wprowadzeniu zmian kluczowe będą statystyki zakażeń kornawirusem. Obowiązek noszenia maseczek ma jednak zostać poluzowany, a nie zniesiony. Dotyczyć będzie zatem przestrzeni otwartych. W przestrzeniach zamkniętych noszenie maseczek nadal będzie obowiązkowe.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe