Noc Muzeów już w sobotę, co czeka na bełchatowian

  • 14.05.2020, 12:37
  • Redakcja lokalna.news
Noc Muzeów już w sobotę, co czeka na bełchatowian
Noc Muzeów obchodzona jest co roku, jest to wyjątkowy czas kiedy muzea, oraz placówki kultury w całej Polsce otwierają się dla zwiedzających całkowicie za darmo lub za symboliczną opłatą. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów będzie inna niż dotychczasowe.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, wiele placówek decyduje się na udostępnienie zwiedzającym swoich wystaw online. Tak jest, też w przypadku MCK Gigantów Mocy. Od godziny 22 do 24 w sobotni wieczór będzie można poznać skrywane przez miasto tajemnice i zajrzeć do najciemniejszych zakątków ekspozycji. Podczas nocnego zwiedzania zaprezentowane zostaną najnowsze tablice interaktywne ThinkLink: Tradycje Górnicze i Mamut Włochaty, a dzięki skrywanym na nich multimediom zwiedzający poznają zagadnienia bliskie działalności Gigantów Mocy. Nie zabraknie też VR-owego zwiedzania kopalni i elektrowni.

Muzeum Regionalne przygotowało z kolei zwiedzanie w bardziej tradycyjnym stylu. Swoje drzwi Muzeum otworzy od godziny 18. W programie znalazły się: spotkanie z malarką Małgorzatą Podracką, projekcja filmu i prezentacja multimedialna na temat historii Bełchatowa. Nie zabraknie również czasu na zwiedzanie indywidualne.

Zamaskowana Noc Muzeów z uwagi na stan epidemii, będzie odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W muzeum będą mogły przebywać jednocześnie 23 osoby w salach na piętrze i 20 osób na parterze. Wyznaczone zostaną również bezpieczne trakty komunikacyjne. Wejść będą mogły tylko osoby używające środków ochrony osobistej.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe