Ponad 200 nowych pytań na egzaminie na prawo jazdy

  • 14.05.2020, 12:35
  • Redakcja lokalna.news
Ponad 200 nowych pytań na egzaminie na prawo jazdy
Zdający egzamin na prawo jazdy będą musieli zmierzyć z bazą dodatkowych 200 pytań związanych min. z nowymi przepisami o jeździe na suwak czy korytarzu życia.

Przepisy regulujące korytarz życia i jazdę na suwak weszły w życie 6 grudnia 2019 roku. Wówczas pojawiły się zapowiedzi o rozszerzeniu bazy pytań egzaminacyjnych właśnie o te zagadnienia. Obecnie baza publikowana na stronach Ministerstwa Infrastruktury liczy 3270 pytań.

Wśród nowych zagadnień na egzaminie teoretycznym możemy się spodziewać 39 pytań dotyczących tworzenia tzw. korytarza życia i jazdy na suwak, oraz 177 odnoszących się do innych zagadnień (pieszych, pierwszeństwa, sygnalizacji świetlnej). Na uzupełnienie tej wiedzy kursanci mieli ponad pięć miesięcy, tyle czasu dał minister infrastruktury, zanim wprowadził zmiany.

Przypomnijmy cześć teoretyczna egzaminu składa się z 20 pytań obejmujących zagadnienia z wiedzy podstawowej oraz 12 specjalistycznych. Każde z pytań ma tylko jedną poprawną odpowiedź i są one punktowane w zależności od tego, jak wysokie znacznie ma dane zagadnienie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Aby zdać trzeba uzyskać wynik co najmniej 68 punktów, maksymalny wynik to 74 punkty.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe