Przez jego lekkomyślność spłonęło 1,5 hektara poszycia lasu

  • 08.04.2020, 15:33
  • Redakcja lokalna.news
Przez jego lekkomyślność spłonęło 1,5 hektara poszycia lasu Fot. KPP Bełchatów
Mężczyzna na terenie swojej działki wypalał trawy, kilka godzin później ogień zajął sąsiadujące z nią tereny leśne. Policja skierowała przeciw niemu wniosek o ukaranie do sądu.

7 kwietnia, o godzinie 15:20 do posterunku bełchatowskiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru trawy. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Zwierzyniec na terenie gminy Drużbice. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Policjantom udało się ustalić, że około 10 na z jednej z sąsiednich działek wydobywał się niewielki dym. Mogło to świadczyć o wypalaniu trawy. Po kilku godzinach na terenie tej samej działki pojawił się ogień, który z wiatrem rozprzestrzeniał się na sąsiednie tereny leśne.

Właścicielem działki jest 82-letni mieszkaniec Łodzi, zaprzeczył on, aby cokolwiek na niej wypalał.Jednakże poczynione przez policjantów ustalenia pozwoliły na skierowanie wobec 82-latka wniosku o ukaranie do sądu.

Wypalanie traw niesie ze sobą ogromne ryzyko. Chwila nieuwagi może doprowadzić do pożaru, którego, opanowanie możliwe będzie jedynie przez jednostki Straży Pożarnej.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe