Kwarantanna w szpitalu

  • 07.04.2020, 13:20
  • Redakcja lokalna.news
Kwarantanna w szpitalu Fot. SP ZOZ w Pajęcznie
Personel i pacjenci oddziału wewnętrznego w szpitalu Pajęcznie objęci zostali kwarantanną, po tym jak u pracującej tam lekarki potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W szpitalu w Pajęcznie zamknięty został oddziała wewnętrzny na którym pracowała lekarka zakażona koronawirusem. Kwarantanną objęci zostali lekarze, pielęgniarki, salowe oraz 9 pacjentów oddziału wewnętrznego. Aktualnie prowadzone są testy, które mają sprawdzić czy ktoś z tych osób został zakażony.

Zakażona koronawirusem lekarka  pracowała również w innych placówkach medycznych. Trwa dochodzenie sanepidu mające na celu ustalenie gdzie na dyżurze pojawiała się lekarka. Na tą chwilę wiadomo, że 31 marca pracowała ona na oddziale wewnętrzny szpitala w Wieluniu. Oddział ten nie został zamknięty. Gdy pojawiła się informacja o zakażeniu pracownicy, którzy mogli mieć kontakt z lekarką zostali odizolowani i wykonano im testy na koronawirusa.  Kwarantanną objęci zostali również pacjenci, którzy mieli kontakt z lekarką. Pierwsze wyniki, które już trafiły do placówki w Wieluniu są negatywne.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe