Miejskie Śniadanie Wielkanocne, w nowej formule

  • 07.04.2020, 11:45
  • Redakcja lokalna.news
Miejskie Śniadanie Wielkanocne, w nowej formule Fot. Miasto Bełchatów
Co roku w Bełchatowie organizowane jest Miejskie Śniadanie Wielkanocne. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa, nie będzie się ono mogło odbyć, w tradycyjny sposób.

Śniadania Wielkanocne odbywają się w naszym mieście od 6 lat. Ich organizacją zajmują się prezydent Mariola Czechowska, proboszcz parafii Narodzenia NMP ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie. W tym roku jednak w związku z sytuacją epidemiologiczną podjęta została decyzja o zmianie formy świętowania Wielkanocy w mieście. Do osób samotnych i potrzebujących wsparcia trafią paczki z żywnością przygotowane przez Miasto we współpracy z OSP Bełchatów. Z tych produktów bełchatowianie będą mogli przygotować wielkanocne potrawy.

- Zbliżające się Święta Wielkanocne z pewnością będą inne niż dotychczas. Chociaż nie możemy spotkać się przy miejskim świątecznym stole, nie zostawiamy osób samotnych, ubogich i potrzebujących bez wsparcia. Trafią do nich świąteczne paczki, które przygotowujemy wspólnie z druhami OSP Bełchatów – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Nie zabraknie tego, co podczas Wielkanocy powinno znaleźć się na stole. Będą więc jajka, wędliny, w tym kiełbasa biała i podsuszana, pieczone roladki, pasztety, sałatka warzywna, a także pieczywo – mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Przygotowaniem paczek żywnościowych, a także ich dostarczeniem do osób potrzebujących zajmą się druhowie bełchatowskiej OSP. W świąteczną akcję włączają się również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe