Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej stanął w Bełchatowie.

  • 07.04.2020, 11:44
  • Redakcja lokalna.news
Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej stanął w Bełchatowie.
W 10 rocznicę tragedii Smoleńskiej na skrzyżowaniu ulic Lecha i Marii Kaczyńskich z ul. Piłsudskiego (obok Domu Handlowego OCEAN) postawiono Pomnik upamiętniający Ofiary tragedii Smoleńskiej.

Dziesięć lat temu wszyscy Polacy wspólnie przeżywali tą wielką tragedię. Dzisiaj ponownie stoimy w obliczach tragedii jaką niesie za sobą koronawirus.

 Nie ważne w co wierzymy i którą stronę sceny politycznej popieramy. Nasze społeczeństwo oddolnie w takich chwilach się organizuje i przynajmniej przez jakiś czas mimo różnic, które na co dzień je dzielą, potrafi być razem.

Przypomnijmy 10 kwietnia 2010 roku świat obiegła informacja o katastrofie lotniczej rządowego samolotu w Smoleńsku. Na pokładzie znajdowało się 96 osób wraz z załogą. Wśród nich najważniejsze osoby państwa Polskiego. Prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące. Wszyscy stanowili delegację polską na uroczystości związane z obchodami  70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Nikt z obecnych na pokładzie nie przeżył.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe