Zdezynfekują dworzec i przystanki

  • 03.04.2020, 13:38
  • Redakcja lokalna.news
Zdezynfekują dworzec i przystanki Fot. Miasto Bełchatów
W weekend miasto podejmie się dezynfekcji przystanków, węzła przesiadkowego i publicznej toalety.

W niedzielę 5 kwietnia na bełchatowskich ulicach będzie można zauważyć ekipy ubrane w specjalne kombinezony, zajmujące się dezynfekcją miejsc użytkowanych przez mieszkańców każdego dnia. Dezynfekcję za pomocą specjalnego płynu wirusobójczego przejdzie: dworzec przy ulicy Czaplinieckiej, 70 wiat przystankowych, ławki, barierki i publiczna toaleta przy placu Narutowicza. Dezynfekcji poddane zostaną również wszystkie  punkty wymiany książek, czyli „Literki B”.

Dezynfekcja ma charakter prewencyjny i ma na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia się koronawirusem. 

Prace rozpoczną się 5 kwietnia i prowadzone będą również w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Dezynfekcję newralgicznych punktów w naszym mieście zaplanowano tak, by nie kolidowała ona z codziennymi sprawami mieszkańców. Niedziela to dzień wolny, zatem i natężenie ruchu w mieście jest najmniejsze. Mieszkańców prosimy jednocześnie o to, by w poniedziałek, 6 kwietnia, starali się nie korzystać z miejsc siedzących na przystankach. Pamiętajmy też o przestrzeganiu wszystkich rozporządzeń rządu i stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe