Szpitale otrzymały wsparcie od województwa. Trafiło ono również do Bełchatowa

  • 02.04.2020, 14:47
  • Redakcja lokalna.news
Szpitale otrzymały wsparcie od województwa. Trafiło ono również do Bełchatowa
Środki ochrony osobistej to bardzo waży element walki z epidemią województwo łódzkie przekazało je do szpitali, które najbardziej tego potrzebowały.

40 szpitali i innych podmiotów leczniczych z województwa łódzkiego dostało z Agencji Rezerw Materiałowych oraz od wojewody łódzkiego środki ochrony indywidualnej. Na liście znalazł się również szpital w Bełchatowie. Do jednostek trafiły m.in. kombinezony ochrony biologicznej, gogle ochronne, maski medyczne. Dzisiaj dostarczono też ponad 900 pięcio-litrowych baniaków płynu dezynfekcyjnego. 
Na walkę z koronawirusem w województwie łódzkim przeznaczono z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych oraz wojewody łódzkiego: 16 tys. półmasek, 8,4 tys. kombinezonów, 2,5 tys. gogli ochronnych,  2,5 tys. osłon na buty, 110 tys. rękawic, 212 tys. maseczek chirurgicznych. Dodatkowo szpital jednoimienny zakaźny w Zgierzu otrzymuje zaopatrzenie bezpośrednio z Agencji Rezerw Materiałowych.
Pamiętajmy o tym, że zapotrzebowania na środki ochrony indywidualnej są uzupełniane na bieżąco, zwłaszcza do placówek będących na froncie walki z koronawirusem. Dodatkowo osobno są dystrybuowane środki do jednostek pomocy społecznej, poradni ochrony zdrowia oraz aptek. 
 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe