Pierwszy tego typu przypadek w Polsce

  • 01.04.2020, 12:22
  • Redakcja lokalna.news
Pierwszy tego typu przypadek w Polsce
Podczas konferencji marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał bardzo dobrą wiadomość ze szpitala wojewódzkiego w Zgierzu, gdzie urodziła się zdrowa dziewczynka, choć jej mama i tata są zakażeni koronawirusem.

W szpitalu zakaźnym w Zgierzu na świat przyszła dziewczyna, której rodzice byli zakażeni koronawirusem. Była to sytuacja w której ryzyko o zdrowie dziecka było bardzo duże. Mała Klara urodziła się zdrowa, wyniki jej testów na obecność koronawirusa są ujemne. Stan dziewczynki i jej matki jest dobry.

Poród obył się poprzez cięcie cesarskie. Był to bardzo skomplikowany proces, cały personel, który był obecny przy zabiegu pracował w kombinezonach, potrójnych rękawiczkach z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, by nie narazić dziecka na zakażenie.

Teraz jednak dziewczynka musi być odizolowana od rodziców. Mimo to pracownicy szpitala robią wszystko aby ten kontakt zapewnić. Nagrywają dziewczynkę oraz przekują jej głos mamy za pomocą nagrań.

To prawdopodobnie pierwszy tego typu przypadek w Polsce.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe