W Pabianicach produkują lek wspomagający leczenie koronawirusa

  • 18.03.2020, 10:28
  • Redakcja lokalna.news
W Pabianicach produkują lek wspomagający leczenie koronawirusa
Lek Arechin produkowany w Pabianicach przez firmę Adamed został oficjalnie uznany za za środek wskazany w terapii wspomagającej leczenie zakażeń koronawirusem.

Produkt leczniczy Arechin jest wytwarzany od wielu lat w Polsce, przez polską firmę Adamed, która jest jedynym jego producentem w kraju. Lek ten jest wydawany na receptę. Dotychczas był stosowany głównie w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów oraz jako lek przeciwmalaryczny. Obecnie uzyskał nowe wskazanie terapeutyczne jako leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami m. in SARS-CoV2.

W ostatnim czasie sprzedaż leku w aptekach bardzo wzrosła w związku z informacją o skuteczności chlorochiny w leczeniu COVID-19. Firma poczyniła odpowiednie kroki by leku nie zabrakło dla osób najbardziej go potrzebujących.

W związku z tym podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu leku na potrzeby najbardziej potrzebujących pacjentów w Polsce. Produkt został przekazany do Agencji Rezerw Materiałowych i jest dystrybuowany do szpitali zgodnie z dyspozycją Ministra Zdrowia.

Jednocześnie frima zwiększyła produkcję Arechinu w swoich fabrykach, tak by był dostępny również dla pacjentów potrzebujących go z wskazań innych niż koronawirus.

Jednocześnie uruchomiliśmy dodatkową produkcję (zmieniliśmy harmonogramy, praca odbywa się w trybie 3-zmianowym), aby sprostać bieżącym potrzebom epidemiologicznym w kraju, a także zapewnić dostępność dla pacjentów, którzy przyjmują ten lek w innych wskazaniach.

Dla nas wartością szczególnie cenną jest życie i zdrowie Polaków, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby kolejne partie produktu dostarczyć jak najszybciej do jak największej liczby pacjentów. Staramy się aby kolejne partie leku trafiły na rynek do końca marca br. - informuje Adamed na swojej stronie internetowej.

Pojawiają się również zapytania o lek z innych krajów, jednak na tą  chwilę priorytetem firmy jest wytworzenie leku dla polskich pacjentów. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe