Mieszkańcy Szczercowa mogą odetchnąć z ulgą?

  • 17.03.2020, 12:12
  • Redakcja lokalna.news
Mieszkańcy Szczercowa mogą odetchnąć z ulgą?
Zarażona koronawirusem bełchatowianka czuje się dobrze i jest już w domu.

W niedzielę informowaliśmy o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem. Osobą zarażoną jest młoda bełchatowianka udzielająca się w Orkiestrze Dętej OSP Szczerców. Padły podejrzenia, że kobieta mogła być zarażona już podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet, który odbył się w Szczercowie. Z najnowszych informacji wynika jednak, że Szczercowianie mogą odetchnąć z ulgą.

Bełchatowianka czuje się dobrze a koronawirusem zaraziła się prawdopodobnie już po 8 marca. Z informacji przekazywanych władzom gminy w Szczercowie nie więcej więcej potwierdzonych przypadków zarażenia, a wszyscy którzy mogli mieć kontakt z bełchatowianką przechodzą kwarantanne. Kobieta czuje się dobrze, została już wypisana ze szpitala zakaźnego w Łodzi a resztę kuracji będzie przechodzić w domu. 

Drodzy Mieszkańcy,
władze gminy Szczerców pozostają w stałym kontakcie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie, która monitoruje stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego powiatu.
Na chwilę obecną na terenie gminy Szczerców nie ma żadnego innego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem ponad ten, o którym poinformowaliśmy wczoraj. Kolejną pozytywną informacją jest to, że chora mieszkanka Bełchatowa i zarazem orkiestrantka naszej szczercowskiej orkiestry dętej OSP opuściła już szpital zakaźny w Łodzi i dalszą kurację przechodzić będzie w domu – jej stan jest dobry. Ponadto istnieje realne prawdopodobieństwo, że do jej zarażenia doszło już po 8 marca, a więc po koncercie w Szczercowie. - informuje Gmina Szczerców

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe