Zawodnicy GKS-u nie wyszli na trening

  • 19.02.2020, 10:16
  • Redakcja lokalna.news
 Zawodnicy GKS-u nie wyszli na trening fot. GKS Bełchatów
Czy sytuacja GKS-u ulegnie zmianie? Zawodnicy przerywają treningi. Prezes Zarządu GKS wydał oświadczenie w tej sprawie.

Zgodnie z wczorajszym oświadczeniem wydanym przez zawodników oraz sztab szkoleniowy pierwsza drużyna GKS-u Bełchatów nie wyszła dziś na trening zaplanowany na godzinę 10. W związku z tym Prezes Zarządu GKS "Bełchatów" S.A. wydał oświadczenie w którym przekazuje swoje zrozumienie dla zawodników, oraz trenerów. Niektórzy z nich mnie otrzymali pełnego wynagrodzenia od czterech miesięcy.

Trudno by było ze zrozumieniem nie przyjąć tej decyzji drużyny. Byliśmy w stałym kontakcie z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym, których informowaliśmy o bieżącej sytuacji i postępach lub ich brakach w kolejnych rozmowach na temat finansowania klubu. Potwierdzamy jednocześnie, że zaległości w pełnym wynagrodzeniu sięgają w niektórych przypadkach czterech miesięcy.

Pojawiają się również zapewnienia, że w najbliższym czasie sytuacja klubu ma się poprawić.

Kolejne miesiące będą lepsze pod tym względem i pozwolą na uregulowanie części zadłużeń. Należy podkreślić, że pomimo zaległości na różnych polach, pierwsze wpływy zostaną przekazane do zawodników i trenerów, by mogli oni z większym spokojem dokończyć przygotowania do zbliżającej się rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.

 Klub podpisał umowę na usługę promocyjną z Miastem Bełchatów, pojawiła się również wola ponownej współpracy ze strony PGE.

Na początku tygodnia podpisana została umowa z Miastem Bełchatów na usługę promocyjną, dzięki czemu budżet zostanie wkrótce zasilony a dodatkowo od stycznia trwają rozmowy z magistratem nad wypracowaniem innej formy pomocy doraźnej, niekoniecznie związanej z obciążeniem dla miejskiego budżetu.

Należy przypomnieć, że pojawiła się wola powrotu Polskiej Grupy Energetycznej do współpracy, stąd trwający od kilkunastu dni audyt finansowy. Czynności te mają potrwać do końca lutego. Po jego zakończeniu realny jest także model finansowania, w którym obok sektora publicznego funkcjonować będzie inwestor prywatny.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe