Święto kota w SP12

  • 17.02.2020, 15:10
  • Redakcja lokalna.news
02172020_sp12_dzien_kota.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzień kota jest to święto obchodzone corocznie 17 lutego. Ma ono na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz niesienie pomocy tym zwierzętom.

Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie również postanowiła uczcić ten dzień. Z tej okazji 17 lutego na auli szkoły zostało zorganizowane spotkanie z Martą Matuszewską, która prowadzi Fundację Edukacji i Ochrony Praw Zwierząt "KOCIA KLITKA” i jednocześnie pracuje w schronisku dla zwierząt w Bełchatowie oraz z Mariuszem Półbratem-kierownikiem schroniska. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły dowiedzieć się więcej na temat pracy w schronisku oraz adopcji zwierząt. Goście przyprowadzili ze sobą swoich podopiecznych: kota, któremu fundacja zapewniła opiekę i leczenie oraz psa, który został adoptowany ze schroniska.

Aby uczcić dzień kota dzieci podczas lekcji przygotowywały kocie maski oraz stworzyły prezentacje multimedialne, poświęcone różnym gatunkom kotów, ich potrzebom, środowisku, które zaprezentowały podczas spotkania na auli. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło również zbiórkę na rzecz schroniska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe