Składowisko odpadów chemicznych pod Bełchatowem

  • 04.02.2020, 15:12
  • Redakcja lokalna.news
02042020_policja_chemikalia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Straż Gminna w Szczercowie odkryła składowisko nielegalnych odpadów chemicznych w beczkach oraz pojemnikach typu "mauzer".

28 stycznia Urząd Gminy w Szczercowie zgłosił, bełchatowskiej policji, że na terenie jednej z działek składowane są odpady w postaci pojemników z substancją niewiadomego pochodzenia. Na miejscu policjanci odkryli dużą ilość zużytych opon, oraz metalowe beczki i pojemniki typu "mauzer". Po rozmowie z właścicielami ustalono, że 10 stycznia działka została wynajęta firmie, której właścicielem jest mieszkaniec Warszawy.

Na miejsce skierowana została, grupa dochodzeniowo-śledcza. Wieczorem 28 stycznia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny. Na miejscu pracowali również eksperci z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz jednostka Państwowej Straży Pożarnej Sekcji Chemiczno-Ekologicznej z Łodzi. Zostały pobrane próbki gleby oraz ujawnionych substancji.

W związku z prowadzonym postępowaniem zatrzymane zostały dwie osoby - 30-letni mieszkaniec Sieradza oraz 37-letnia mieszkanka Przasnysza.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe