Polaków drogi do niepodległości

  • 03.02.2020, 14:44
  • Redakcja lokalna.news
02042020_sp12_konkurs_drogi_do_niepodleglosci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
3 lutego w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbyła się trzecia edycja powiatowego konkursu pn. „Polaków drogi do niepodległości”, który został objęty patronatem prezydent Miasta, oraz Starosty Powiatowego.

Konkurs dzielił się na dwie części. Pierwszą był szczegółowy test wiedzy na temat powstania styczniowego i krakowskiego. W drugiej części zawodnicy zmierzyli się z zadaniami otwartymi. Musieli np. rozwiązać krzyżówkę lub ułożyć puzzle i wyjaśnić zagadnienia z nimi związane.

W konkursie udział wzięły trzyosobowe reprezentacje ze szkół powiatu Bełchatowskiego, oraz szkół z terenu miasta. Zmierzyło się ze sobą pięć drużyn. Pierwsze miejsce zajęła szkoła z Dobrzelowa, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja szkoły podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Trzecie miejsce natomiast zajęła szkoła w Drużbicach. Nagrody uczestnikom wręczył wiceprezydent miasta-Łukasz Politański.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe