Nie daj się oszukać, uważaj na SMS-y

  • 03.02.2020, 10:42
  • Redakcja lokalna.news
Nie daj się oszukać, uważaj na SMS-y
PGE Obrót ostrzega przed fałszywymi SMS-ami.

Nadawca wiadomości podszywa się pod Polską Grupę Energetyczną i wysyła fałszywe informacje o planowanym wyłączeniu prądu z powodu nieuregulowanych płatności. W SMS-ie znajduje się link prowadzący do strony, która łudząco przypomina stronę do logowania w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta PGE. Następnie przekierowuje on do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej.

PGE prosi swoich klientów o zachowanie czujności podczas użytkowania elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, oraz podaje kilka istotnych informacji o których należy pamiętać:

  • Pamiętaj, żeby zawsze upewnić się, czy jesteś na właściwej stronie logowania, czy witryna jest zabezpieczona (symbol szarej kłódki) oraz czy adres widoczny w pasku w oknie przeglądarki to https://ebok.gkpge.pl/ebok/faces/profil/logowanie.xhtml
  • Loguj się za pośrednictwem naszego serwisu internetowego https://ebok.gkpge.pl i korzystaj z opcji „Zaloguj” w module „Logowanie” lub wybierz logowanie w aplikacji mobilnej mBOK PGE.
  • Podczas logowania poprosimy Cię o podanie loginu będącego Twoim adresem mailowym oraz indywidualnego hasła. Po zalogowaniu sprawdź zakładkę Finanse celem potwierdzenia prawdziwości twoich faktur oraz danych.
  • Zanim dokonasz płatności, zweryfikuj dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną do ciebie korespondencyjni

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe