Startuje kwalifikacja wojskowa 2020

  • 31.01.2020, 18:26
  • Redakcja lokalna.news
Startuje kwalifikacja wojskowa 2020 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej
Od początku lutego na terenie całego kraju rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Przy komisjach wojskowych w województwie łódzkim obecni będą żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą o służbie w WOT i przedstawią jakie profity i możliwości czekają na tych, którzy zdecydują się zasilić szeregi łódzkich Terytorialsów.

W ubiegłym roku rekrutacja prowadzona przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej podczas kwalifikacji wojskowych przyniosła aż 7000 wniosków o powołanie do służby w WOT.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpoczyna się 3 lutego i potrwa do końca kwietnia. Stawiennictwo jest obowiązkowe i obejmuje wszystkich 19 – latków z rocznika 2001. Na komisję kwalifikacyjną otrzymają wezwanie także osoby urodzone w latach 1996 – 2000, które do tej pory nie miały określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

W tym roku, podobnie jak rok i dwa lata temu przy powiatowych komisjach obecni będą rekruterzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej - Terytorialsami,którzy będą udzielać wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i służby w WOT.

Kwalifikacja wojskowa to dobry moment dla młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących swojej przyszłości zawodowej.Służba w WOT umożliwia pogodzenie dotychczasowych obowiązków – nauki czy pracy, ze służbą ojczyźnie i lokalnej społeczności. Wnioski o powołanie do służby można będzie składać w czasie kwalifikacji, ale można to także zrobić praktycznie przez cały rok w Wojskowych Komendach Uzupełnień w Łodzi, Skierniewicach, Tomaszowie Maz. i Sieradzu lub poprzez platformę e- PUAP.

Wojska Obrony Terytorialnej funkcjonują od początku 2017 roku jako odrębny rodzaj sił zbrojnych. W naszych szeregach służy już blisko 25000 żołnierzy a docelowa liczebność formacji to 53 tysiące w siedemnastu brygadach OT w całym kraju.

W łódzkiej Brygadzie służy już prawie 1100 żołnierzy.

Głównym zadaniem WOT jest przeciwdziałanie skutkom kryzysów i klęsk żywiołowych, uzupełnianie i wspieranie służb ratowniczych, a w razie wojny współdziałanie z wojskami operacyjnymi.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe