Inwestycje i budżet miasta na 2020 rok

  • 14.01.2020, 14:15
  • Redakcja lokalna.news
Inwestycje i budżet miasta na 2020 rok fot. Miasto Bełchatów
Budżet miasta na ten rok nie wygląda obiecująco. Dochody miasta ponad 276mln zł. na wydatki natomiast wyniosą 287 mln zł. Przełoży się powstanie deficytu budżetowego w wysokości 11mln zł, który miasto planuje pokryć za pomocą kredytu długoterminowego.

W 2020 miasto przede wszystkim kontynuować będzie rozpoczęte już inwestycje a są to:

  • budowa węzła przesiadkowego

  • termomodernizacja „Odry”

  • przystosowanie budynku przy ul. Staszica na potrzeby MOPS-u.

  • projekt „Bełchatów w zieleni”

Magistrat zajmie się także projektami z Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

  • „Zielone Grocholice”

  • przystosowanie lodowiska miejskiego w okresie letnim, do jazdy na rolkach i wrotkach

  • „Przytorze remont, rozbudowa i ogrodzenie placu zabaw”

Zaplanowana jest też budowa plac zabawa na os. Budowlanych oraz tężni solankowych, oraz opracowanie kilku dokumentacji projektowych, m.in. na budowę ulic w rejonie ul. Dębowej, dróg dojazdowych do wschodniej obwodnicy oraz inwestycje drogowe w os. Binków.

Najwięcej pieniędzy podobnie jak w latach ubiegłych pochłonie oświata, będzie to ponad 93mln zł. Dużą kwotę środków miasto przeznaczy również na działania związane z rodziną i pomocą społeczną. Jest to kwota 92 mln złotych z czego 53mln przeznaczone są na program 500 plus.

W budżecie znalazły się również środki w wysokości 28,5mln zł na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska (min. dbanie czystość w mieście, oraz utrzymanie schroniska dla zwierząt)

Na transport i łączność miasto wyda ponad 15mln. Pieniądze te zostaną wykorzystane min. na remont dróg i chodników. Gospodarka mieszkaniowa (min. remonty mieszkań komunalnych) pochłonie 12mln, a na kulturę i sport magistrat wyda 14mln.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe