Działania policji w okresie ferii zimowych

  • 13.01.2020, 11:41
  • Redakcja lokalna.news
01142020_policja_ferie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ferie zimowe to czas beztroskiego odpoczynku jednak policja w tym czasie wzmaga swoje działania aby młodzież mogła bezpiecznie wyjechać i wrócić na upragnione wolne.

Jak w latach ubiegłych policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz trzeźwość i uprawnienia kierowców którzy będą wieźli dzieci na ferie. Potrzebę kontroli można zgłosić w każdej jednostce policji oraz pod numerem alarmowym 112. Oprócz tego w bełchatowskich szkołach funkcjonariusze przeprowadzili cykl szkoleń "Bezpieczne ferie", podczas przekazali dzieciom podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa podczas wolnego.

Policja apeluje również aby przypomnieć dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz korzystania z przejść dla pieszych. Przypomnijmy również najmłodszym aby nie otwierali drzwi nieznajomym.

Pamiętajmy również aby kontrolować jak nasze dziecko spędza czas wolny w internecie. Sprawdzajmy jakie strony internetowe odwiedza dziecko i z kim się kontaktuje. Tylko roztropność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zapewni naszym dzieciom udany wypoczynek.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe