Osiągnięcia Straży Miejskiej w 2019 roku

  • 10.01.2020, 11:09
  • Redakcja lokalna.news
01142020_miasto_straz_miejska_podsumowanie_roku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rok 2019 dla strażników miejskich był czasem wytężonej pracy, niesienia pomocy mieszkańcom Bełchatowa.

Jak podkreśla komendant-Piotr Barasiński, Straż Miejska jest służbą samorządową i ma przede wszystkim służyć pomocą mieszkańcom miasta. Jest to pomoc w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów od zwykłej informacji po sytuacje ratowania życia.

W tym roku strażnicy miejscy przyjęli prawie 4400 zgłoszeń o najróżniejszej treści. Najczęściej powtarzały się zgłoszenia dotyczące zakłócania porządku, zaśmiecania miejsc publicznych. Często zgłaszane były również sytuacje związane z osobami nietrzeźwymi, których życie lub zdrowie mogło być zagrożone. Dzięki czujności mieszkańców funkcjonariusze mogli udzielić takim osobom pomocy.

W ubiegłym roku Straż Miejska rozpoczęła również akcję usuwania wraków z parkingów. Dzięki temu w mieście zwolniło się kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Akcja ta będzie kontynuowana w 2020 roku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe