Ostatnia sesja Rady Powiatu

  • 19.12.2019, 14:27
  • Redakcja lokalna.news
Ostatnia sesja Rady Powiatu Powiat bełchatowski
W środę odbyła się XV sesja Rady Powiatu Bełchatowskiego. Sesja budżetowa jest jedną z najważniejszych w roku.

Podczas tej sesji radni decydowali, jakie przedsięwzięcia zostaną zrealizowane na na podstawie środków z budżetu powiatu na rok 2020. Budżet został uchwalony w głosowaniu udział wzięło 22 radnych. „Za” przyjęciem projektu głosowało 19 radnych, trzech wstrzymało się od głosu. W budżecie znajdzie się w nim blisko 131mln złotych, natomiast wydatki wyniosą 137 mln. Różnica ma zostać pokryta przychodami z tytułu emisji obligacji.

Najwięcej pieniędzy Powiat przeznaczy na oświatę, będzie to aż 57 mln a przeznaczona zostanie min. na pokrycie wynagrodzeń nauczycieli oraz utrzymanie i działalność szkół. 10 mln przeznaczonych zostanie na zadania inwestycyjne w tym min. znajdą się:

-Przebudowa drogi powiatowej nr 1920 E na odcinku Kluki Grobla
-Przebudowa drogi powiatowej nr 1927 E w zakresie budowy chodnika na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 485 do miejscowości Kobyłki opracowanie dokumentacji
-Wykonanie robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego jezdni drogi powiatowej na 1914E poboczy w miejscowości Mazury.

Ponad 3 mln zł. pochłonie kultura fizyczna, w tym opłaty związane z działalnością Powiatowego Centrum Sportu.

Przed sesją wyróżnieni najzdolniejsi studenci, mający stałe zameldowanie na terenie Powiatu Bełchatowskiego . Na stypendia Starosty Bełchatowskiego przeznaczono łącznie kwotę 30 tys. zł.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe