38 rocznica stanu wojennego

  • 16.12.2019, 15:47
  • Redakcja lokalna.news
38 rocznica stanu wojennego
13 grudnia w całym kraju obchodzona jest rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W Bełchatowie tradycyjnie już obchody rocznicowe odbyły się w parafii Zesłania Ducha Świętego na osiedlu Przytorze.

Mieszkańcy miasta w piątek o godzinie 17:30 zebrali się pod pomnikiem upamiętniającym ofiary stanu wojennego. Zgromadzeni uroczyście odśpiewali hymn państwowy, odegrany przez górniczą orkiestrę. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń oraz szkół naszego regionu oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem. W uroczystości wzięły udział również poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, związków zawodowych oraz innych stowarzyszeń.

Następnie zgromadzeni goście udali się do kościoła gdzie o godzinie 18 odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą poprowadził biskup Ireneusz Pękalski.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe