Walczą o swój klub

  • 25.11.2019, 14:18
  • Redakcja lokalna.news
11262019_gks_kibice_pge_protest.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę 23 listopada kibice GKS-u Bełchatów przygotowali dwie manifestacje. Już od dłuższego czasu martwią się sytuacją finansową klubu.

Klub od dłuższego czasu funkcjonuje bez sponsora tytularnego którym było PGE. Mimo wielu obietnic Spółka wystosowała oświadczenie z którego wynika, że PGE nie planuje podpisać nowej umowy sponsorskiej. Informacja ta rozgoryczyła kibiców, którzy od kilku miesięcy byli zapewniani, o czymś zupełnie innym. Grupa sympatyków bełchatowskiego klubu zorganizowała manifestację pod siedzibą Spółki PGE GiEK, gdzie jeszcze w październiku byli zapewniani o tym, że klub ma zapewnioną przyszłość finansową.

Kibice przygotowali oświadczenie w które miało na celu pokazać, że GKS jest drużyną profesjonalną z dużym potencjałem. Wspomniane zostały największe sukcesy klubu oraz sekcja zapaśnicza. Kibice zapewniają, że nie będą bezczynnie patrzeć jak klub popada w ruinę a ich kolejny krokiem będzie blokowanie dróg dojazdowych do kopalni i elektrowni.

Druga manifestacja odbyła się już po sobotnim meczu. Miała ona miejsce przed budynkiem ZSP nr.1 gdzie tego dnia odbywała się górnicza impreza z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Kibice rozwinęli transparent z napisem "Wy się bawicie! Duma Bełchatowa umiera!" oraz skandowali hasła mające zachęcające prezesa Spółki oraz prezydenta do wyjścia z budynku. Następnie manifestacja przeniosła się na tyły budynku. Gdzie została przerwana przez przedstawicieli Urzędu Miasta i policję.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Bolo
Bolo 25.11.2019, 16:36
Karma wraca zawsze

Pozostałe