GKS nadal bez sponsora! Czy wierzyciele pukają do drzwi klubu ! 

  • 17.11.2019, 19:39 (aktualizacja 23.11.2019, 10:36)
  • lokalna.news
GKS nadal bez sponsora! Czy wierzyciele pukają do drzwi klubu ! 
Wszyscy sympatycy GKS Bełchatów z niecierpliwością czekają na informację, kiedy zostanie podpisana umowa sponsorska z PGE GiEK S.A. Podczas meczu z GKS Tychy kibice przeprowadzili akcję informacyjną, dotycząca sytuacji finansowej klubu.

Rozdawano ulotki, w której opisano współpracę klubu z PGE.  Gdzie w poprzednich latach budżet klubu wynosił, aż 35-40 mln złotych, pieniądze te jednak były szybko wydawane i tak klub zaczął  popadać w długi a PGE zaczęło przelewać na jego konto coraz niższe kwoty. O kłopotach finansowych klubu zaczęto poważnie mówić w 2012 roku kiedy wybuchła afera korupcyjna  z udziałem piłkarzy oraz sztabu GKS-u. Było to chyba na rękę Polskiej Grupie Energetycznej, która planowała rozwiązać umowę. Lecz po wielu negocjacjach Spółka Państwowa nadal sponsorowała zespół „Brunatnych”.       W 2016 klub był bliski ogłoszenia upadłości, lecz po raz kolejny udało się „ sklepać budżet”. PGE przedłużyło umowę, nieoficjalnie mówiło się ze poseł Dariusz Kubiak wychodził „kasę” dla klubu.  Wsadził osobiście na „stołek” Prezesa – Wiktora Rydza, który miał dbać o klub oraz o dobry wizerunek posła Kubiaka. Z czasem się okazało, że poseł z Bełchatowa, na za słabe kontakty w swojej partii jak i w ministerstwie energetyki. Oskarżył też kibiców, którzy przeprowadzili akcję „Ratujemy GKS” o tworzenie negatywnej atmosfery wokół klubu.

Prezes PGE Henryk Baranowski w rozmowie z serwisem Belsport.pl zapewniał, że po awansie do wyższej ligi klub otrzyma większe wsparcie finansowe. GKS wywalczył awans do I ligi, natomiast w czerwcu 2019 roku umowa z PGE wygasła  i nie została podpisana do teraz.

Nasza redakcja lokalna.news, wielokrotnie korespondowała z PGE w Warszawie oraz PGE GiEK S.A. w Bełchatowie, lecz zwodzono nas i opóźniano udzielenie informacji do 4 października kiedy to posłanka Małgorzata Janowska na specjalnie zorganizowanej konferencji poinformowała, że PGE GIEK zostanie sponsorem GKS a umowa zostanie podpisana klika dni później. Czy Pani poseł w czasie kampanii wyborczej została sama oszukana przez swoich partyjnych kolegów? Obiecali słowa nie dotrzymali a ona sama teraz musi „oczami świecić”.

Organizatorzy akcji informacyjnej „Co dalej z naszym klubem” poproszeni o komentarz w tej sprawie odpowiedzieli:

„Wszystko co mamy na tą chwilę do przekazania w tym temacie, zawarliśmy w powyższej ulotce. Nasza akcja informacyjna miała na celu nagłośnienie sprawy braku sponsora i dalszych jego konsekwencji dla Naszego Klubu.”

Przedstawicie kibiców zapewniają również, że nie pozwolą na upadek klubu:

„Możemy również zapewnić, że nie zamierzamy biernie patrzeć na upadek Naszego Klubu. a w razie dalszego impasu ze strony dotychczasowego sponsora, uczynimy niezbędne działania (łącznie z tymi najbardziej radykalnymi), by nacisnąć na PGE w celu ratowania GKS-u.”

Nasza redakcja uzyskała nieoficjalną informację ze Zarząd klubu dostał kilka dni na spłatę ok 200 tys. zaległości w ZUS-ie. Z pewnością za chwile odezwie się Urząd Skarbowy, który i tak zrobił wszystko co mógł aby pomóc naszemu klubowi.

 Zaczynamy zadawać sobie pytanie NIE kiedy klub będzie miał nowego Sponsora a kiedy ogłosi upadłość!!!.
 

Wszyscy kibice muszą trzymać rękę na pulsie, bo jeżeli taka sytuacja będzie miała się wydarzyć to Zarząd klubu za symboliczne  1 zł będzie musiał przekazać stowarzyszeniu kibiców Herb i Nazwę GKS Bełchatów aby się nie okazało, że ktoś skupi długi wraz z całą historią naszego klubu.

 


 

lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Pet
Pet 17.11.2019, 20:32
GKS ma do połowy tego tygodnia spłacić 178 tys. a kasy nie widać. Zajmą konta o się zacznie. KTO TO OGARNIE !
zeno
zeno 17.11.2019, 20:11
kto jest temu winien!!!!
Kulawy
Kulawy 18.11.2019, 10:27
Zapytaj prezesow z czasow Ekstraklasy. Od czterech lat probuje sie po nich sprzatac.
kibic
kibic 17.11.2019, 21:50
Janowska i Rydz

Pozostałe