Tak świętowano 11 listopada w Kamieńsku

  • 13.11.2019, 12:31
  • Redakcja lokalna.news
11152019_kamiensk_dzien_niepodleglosci_wersjarozszerzona.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
11 listopada w Kamieńsku odbyły się uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńsku. O oprawę muzyczną mszy zadbała orkiestra dęta. Następnie uczestniczy przeszli pod pomnik Tadeusza Kościuszki gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów.

Głos zabrał burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski, który powiedział o okresie gdy Polska była pod zaborami. Wspomniał polskich polityków i działaczy niepodległościowych, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Podziękował wszystkim odpowiedzialnym za organizacje uroczystości i zaprosił zgromadzonych do dalszego świętowania.

Odbył się również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej która zaprezentowała wiązankę melodii patriotycznych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie prowadzonym przez sekcję konnej kawalerii ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Napoleońska Zagroda.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe