Kierowco uważaj

  • 08.11.2019, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
11082019_policja_dlugi_weekend_pomiar_predkosci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed nami długi weekend listopadowy. Policja na ten czas zaplanowała działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

8 listopada na terenie całego kraju a w tym na drogach powiatu bełchatowskiego policja będzie przeprowadza akcję prewencyjną pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Celem tych działań jest uświadomienie kierujących pojazdami, że nadmierna prędkość jest ogromnym zagrożeniem. Patroli policyjnych możemy spodziewać się m.in. w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych przez nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości. Należy pamiętać, że bezpieczna prędkość to taka, która pozwala zapanować nad pojazdem oraz dostosowana jest do warunków drogowych.

W czasie długiego weekendu funkcjonariusze większą uwagę zwrócą również na przestrzeganie innych przepisów prawa o ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Funkcjonariusze będą również czuwać na ruchem pojazdów w miejscach gdzie dochodzi do spowolnień i utrudnień.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe