Automatyczne przypomienie o płatnościach

  • 15.10.2019, 12:37
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Automatyczne przypomienie o płatnościach fot. Miasto Bełchatów
Zapomniałeś zapłacić za wywóz śmieci, podatku od nieruchomości albo środków transportowych? Zarejestruj się w miejskim systemie powiadamiania – wtedy o terminie płatności przypomni ci sms lub e-mail.

Bełchatów jest jednym z miast, w których działa specjalny system powiadamiania mieszkańców o terminach płatności. To bezpłatna aplikacja, może z niej korzystać każdy, ale najbardziej pomocna będzie osobom mającym wobec miasta finansowe zobowiązania. Mowa o opłatach za gospodarowanie i wywóz odpadów komunalnych, a także podatkach od nieruchomości, rolnym, leśnym oraz od środków transportowych. System powiadamia też o powstałych zaległościach lub nadpłatach.

Każdy, kto wyrazi zgodę na umieszczenie swojego numeru telefonu komórkowego lub adresu e-maila w bazie bełchatowskiego magistratu, będzie otrzymywać krótkie wiadomości SMS lub e-maile przypominające o terminie zapłaty należności – wyjaśnia Mirosława Mikła, dyrektor Wydziału Finansowego Urzędu Miasta w Bełchatowie. – Bełchatowianie, którzy korzystają z systemu chwalą sobie takie rozwiązania 

Do systemu można dopisać się w każdej chwili. Wystarczy wypełnić specjalne oświadczenie, które znajduje się na stronie www.belchatow.bip.gov.pl w zakładce „podatki i opłaty” - TUTAJ. Później podpisane trzeba dostarczyć do magistratu osobiście (ul. Kościuszki 1, pok. 111, 112, 129 lub Kancelaria Ogólna), za pośrednictwem poczty (na adres: Urząd Miasta Bełchatowa Wydział Finansowy, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów) bądź za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP na adres skrytki: /umbelchatow/UM lub /umbelchatow/SkrytkaESP. Oświadczenia przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail nie będą akceptowane.

System powiadamiania o terminach płatności działa w bełchatowskim magistracie od dwóch lat. Dzięki niemu urząd może szybko skontaktować się z podatnikami, a jest ich ok. 20 tys.

Warto korzystać z naszego systemu, pozwoli to bowiem ustrzec się przed przeoczeniem terminu wpłaty, a tym samym uniknąć odsetek - tłumaczy dyrektor Wydziału Finansowego w bełchatowskim magistracie.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe