Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

  • 04.10.2019, 14:13
  • Redakcja lokalna.news
10042019_miasto_uniwersytet_3wieku_rozpoczecie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W inauguracji roku akademickiego 2019/2020 udział wzięło 320 studentów bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas takiej uroczystości nie mogły nie wybrzmieć słowa „Vivat Academia, vivant professores!”. Hymn „Radujmy się więc” studenci odśpiewali razem z chórem UTW pod batutą Elżbiety Wesołowskiej.

W inauguracji roku akademickiego 2019/2020 udział wzięło 320 studentów bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas takiej uroczystości nie mogły nie wybrzmieć słowa „Vivat Academia, vivant professores!”. Hymn „Radujmy się więc” studenci odśpiewali razem z chórem UTW pod batutą Elżbiety Wesołowskiej.
Tradycyjnie też żacy rozpoczynający przygodę z uniwersytetem odebrali z rąk prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej i dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Damiana Nowaka legitymacje studenckie.

Szanowni Państwo, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jesteście wyjątkową grupą studentów, która kolejny rok akademicki wita z uśmiechem na twarzy - powiedziała prezydent Mariola Czechowska, a na nadchodzące miesiące wszystkim studentom życzyła zdrowia, mnóstwa energii i realizacji wszystkich, nawet tych najbardziej szalonych pomysłów.
Zgodnie z akademicką tradycją zgromadzeni wysłuchali również naukowego wykładu inauguracyjnego, a wygłosił go Damian Nowak, dyrektor MCK-u. Studenci UTW poznali nie tylko historię kinematografii, ale też dowiedzieli się czegoś więcej o kinie w Bełchatowie.

Teraz przed studentami kilka miesięcy wspólnej edukacji, różnorodnych zajęć, ciekawych wykładów i innych wydarzeń. Nauka języków obcych, warsztaty taneczne, plastyczne, wokalne, fotograficzne oraz informatyczne – to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć. Studenci UTW mogą również zapisać się na zajęcia sportowe. Do wyboru mają m.in. pilates, basen, jogę, gimnastykę korekcyjną albo, streaching. Działać też będzie sekcja turystyczna, Filmowy Klub Seniora, nie zabraknie spotkań psychologicznych i zajęć z rozwoju osobistego.

To już czternasty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie. Zainteresowanie nim wciąż jest duże, każdego roku do studenckiej braci dołącza kilkadziesiąt osób, tym roku szeregi bełchatowskich studentów zasiliło 40 nowych uczestników. Inauguracja roku akademickiego była dobrą okazja do podkreślenia tego, jak ważnym miejscem dla bełchatowskich seniorów jest UTW.

To nie tylko miejsce, które zapewnia kształcenie ustawiczne, przyczyniające się do rozwoju osobistego, intelektualnego i społecznego, ale miejsce, które pokazuje nową, lepszą, bardziej aktywną jakość życia na emeryturze. To miejsce wielkiej integracji seniorskiej – powiedziała Agnieszka Bielska, koordynator bełchatowskiego UTW i dodała, że liczba 320 studentów pokazuje, że uniwersytet dla wielu stał się drugim domem, miejscem bardzo potrzebnym, ważnym dla całej społeczności.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe