Budżet obywatelski: które projekty wygrały?

  • 03.10.2019, 13:31
  • Redakcja lokalna.news
10042019_miasto_budzet_obywatelski_konferencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wiemy już, na co wydane zostanie 1,5 mln zł z Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. W 2020 roku miasto zrealizuje trzy projekty twarde i dwa miękkie.

Dzięki 646 głosom wyremontowany i rozbudowany zostanie plac zabaw na os. Przytorze. Dzieci zyskają przestronniejsze, oświetlone, a także ogrodzone miejsce do zabaw. Pojawią się tu m.in. nowe huśtawki, zjeżdżalnie i trampoliny. Drugi zwycięski  projekt to „Zielone Grocholice”. Za rewitalizacją obszarów zielonych na terenie parków Józefa Markiewicza i przy. ul. Tkackiej oraz skweru przy kościele opowiedziało się 638 mieszkańców.

Dwa pierwsze projekty kosztować będą w sumie 990 tys. zł. Do wykorzystania z puli zarezerwowanej na projekty twarde pozostało więc jeszcze nieco ponad 400 tys. zł. Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje, choć częściowo, projekt który zajął trzecie miejsce w głosowaniu. Mowa o dostosowaniu miejskiego lodowiska do jazdy na rolkach i wrotkach w okresie letnim. - Chcielibyśmy przystąpić do realizacji tego projektu. Prawdopodobnie nie uda się nam go zrealizować w takiej formie o jaką wnioskowali mieszkańcy, ale jego część na pewno będzie zrealizowana - powiedział podczas konferencji prasowej Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

„Sterylizacja (kastracja) kotów i psów właścicielskich, chipowanie” oraz „Zdrowie na PLUS” to z kolei zwycięskie projekty miękkie. Na pierwszy zagłosowało 754 mieszkańców, a na drugi – o 102 osoby mniej. Jak przekonują autorzy pomysłu sterylizacji naszych pupili, wykonanie zadania przyczyni się m.in. do ograniczenia bezdomności i cierpienia zwierząt. W ramach „Zdrowia na PLUS” natomiast kilkaset osób będzie mogło skorzystać z profilaktycznych badań, w tym: wad postawy u dzieci, kardiologicznych i przeciw osteoporozie dla seniorów. Oba zwycięskie projekty miękkie kosztować będą 100 tys. złotych.  

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe