Młodzi bełchatowscy artyści zaprezentują swoje talenty

  • 20.09.2019, 13:00
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Młodzi bełchatowscy artyści zaprezentują swoje talenty
Lokalni artyści przygotowali wspólny projekt. Mowa o jednodniowym festiwalu „Młodzi dla Sztuki”, podczas którego zaprezentują się bełchatowianie – muzycy, aktorzy, literaci. Program jest różnorodny, każdy więc powinien znaleźć coś interesującego dla siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorami „Młodych dla Sztuki” są Jan Kaczmarek, Damian Kądziela, Aleksandra Bożek, Mikołaj Zawodziński oraz Miejskie centrum Kultury w Bełchatowie.

Festiwal podzielony jest na dwie części. Pierwsza to głównie spektakle, ale będzie też performance. I to właśnie performance w reżyserii Zuzanny Dudkiewicz i Artura Filipka otworzy całe wydarzenie. Scenariusz oparty jest na poezji własnej, początek o godz. 15. Później na scenie zaprezentuje się warszawska grupa teatralna „Inspiracje” z bełchatowianinem Janem Kaczmarkiem. Przedstawienie z ich udziałem, a pod kierownictwem Michaliny Lawendowskiej rozpocznie się o godz. 16:10. Jako kolejni wystąpią aktorzy z BAT-PKP, którzy wystawią spektakl improwizowany. Reżyserem tradycyjnie będzie Katarzyna Pawłowska. Na zakończenie pierwszej części, o godz. 18:35 widzowie będą mieć okazję zobaczyć „Manisfest” w reżyserii Damian Kądziela i Aleksandry Bożek.

Na tym nie koniec. O godz. 20 na scenie plenerowej przy Gigantach Mocy rozpoczną się koncerty. Pierwszy wystąpi dobrze znany bełchatowskiej publiczności zespół A’Vista. Dziewczyny z pewnością zaśpiewają wiele znanych przebojów. Około godz. 20:40 na scenie pojawi się zespół „Jednego Koncertu”, czyli Jakub Dziworski (bas), Piotr Komora (perkusja) oraz Mateusz Wojtasik (wokal, gitara). Młodych muzyków będą wspierać zaproszeni goście. Wspólnie zagrają nie tylko przeboje, ale też kompozycje, w których przeplatać się będą różne gatunki muzyczne. Ostatni z festiwalowych koncertów rozpocznie się ok. godz. 21:50. Zagra Lackluster, czyli Szymona Mikła. Bełchatowianin nie tylko zagra, ale też zaśpiewa skomponowane przez siebie utwory. Piosenki, które usłyszymy będą pochodzić m.in. z jego najnowszej płyty. Twórczość Szymona to połączenie muzyki elektronicznej z ciepłym, gitarowym brzmieniem.

Całe wydarzenie dopełni integracja artystyczna Kuby Stępnia. DiscoBeat będzie zaś czuwać nad oprawą muzyczną. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na facebook'owym profilu wydarzenia.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe