Bełchatowianin odpowie za rozdeptanie małych kotków

  • 17.09.2019, 14:06
  • Żródło: redakcja/KPP Bełchatów
Bełchatowianin odpowie za rozdeptanie małych kotków
39-letni mieszkaniec Bełchatowa odpowie za zabicie kotów. Zrobił to w bestialski sposób. Trzy małe kotki rozdeptał, a ich matce zadał trzy ciosy nożem. Za zabicie zwierzęcia, jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie też za znieważenie policjantów, którzy zatrzymali go chwilę po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie wobec mundurowych gróźb karalnych.

Okrutnego czynu mężczyzna dopuścił się 15 września 2019 roku w domu jednorodzinnym przy ulicy Lipowej w Bełchatowie. O godzinie 9.25 oficer dyżurny bełchatowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który kotu zadaje ciosy nożem. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego, który poinformował ich, że jego znajomy, w jego domu rozdeptał trzy małe kotki, a kociej matce zadał trzy ciosy nożem. Zeznał też, że kotka broniąc się ugryzła oprawcę w dłoń. Poraniona kotka zdołała uciec. Wtedy sprawca krzycząc, że ją zabije uciekł z miejsca zdarzenia. Właściciel wskazał mundurowym miejsce gdzie leżały ciała martwych kotków. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne oraz trzy noże. Dwa z nich były wbite w kuchenną szafkę. W czasie kiedy śledczy pracowali na miejscu zdarzenia, policjanci z Wydziału Prewencji we współpracy z dzielnicowymi zaczęli poszukiwania 39-latka.  Mundurowi namierzyli i zatrzymali oprawcę kotów chwilę później, kiedy szedł ulicą Wyspiańskiego. 39-latek był nietrzeźwy. W trakcie interwencji był agresywny. Znieważył funkcjonariuszy policji oraz groził mundurowym pozbawieniem życia. W ten sposób bełchatowianin naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Decyzją lekarzy podejrzany został umieszczony na Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych.

Za zabicie zwierzęcia jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, Zwierzę nie jest rzeczą, jako istota żyjąca, zdolna jest do odczuwania cierpienia. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Źródło: redakcja/KPP Bełchatów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
-KLARYSA-
-KLARYSA- 17.09.2019, 14:44
BESTIO TO WRÓCI DO CIEBIE ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ PAMIĘTAJ.

Pozostałe