Budżet obywatelski: ruszyło głosowanie!

  • 16.09.2019, 10:22
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Budżet obywatelski: ruszyło głosowanie! fot. Miasto Bełchatów
Dzisiaj (16 września) rozpoczęło się głosowanie na budżet obywatelski, które potrwa do północy 24 września. Co ważne, każdy bełchatowianin będzie mógł oddać swój głos pięciokrotnie.

Na ostateczną listę projektów 7. edycji budżetu obywatelskiego dostało się 10 propozycji: 6 twardych i 4 miękkie, o czym pisaliśmy już w poprzednim artykule nt. tegorocznej edycji budżetu. Wśród pierwszej grupy znalazły się remonty i budowy placów zabaw, projekt zakładający przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim, doposażenie Cafe Senior "raj" w sprzęt do ćwiczeń czy rewitalizację kilku terenów zielonych w Grocholicach. Druga kategoria to projekt sterylizacji, kastracji oraz chipowania psów i kotów właścicielskich, a także dwa projekty artystyczne ("Artystyczny Bełchatów", "Grocholice Łączymy Pokolenia") i jeden prozdrowotny ("Zdrowie na plus"). Dokładne charakterystyki wraz z wykazem kosztów znaleźć można na stronie głosowania.

Głos może oddać każdy bełchatowianin bez względu na wiek – to nowość w bełchatowskim budżecie obywatelskim. Tak jak w latach poprzednich i tym razem, głosować można wyłącznie drogą internetową, za pośrednictwem strony: www.glosujemy.belchatow.pl. Oprócz nazw zadań na stronie dostępne będą także opisy poszczególnych projektów oraz kwoty ich realizacji. Przy głosowaniu trzeba będzie podać swoje imię i nazwisko, a także numer PESEL i numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie kod weryfikacyjny – aby oddać głos trzeba będzie wpisać go w odpowiednią rubrykę. Co ważne jeden numer telefonu będzie można wykorzystać wyłącznie pięciokrotnie.

Warto zaznaczyć, że mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego stanowiska komputerowego w Urzędzie Miasta (budynek główny, na parterze).

Wyniki siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa poznamy 30 września.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe