Kolejna udaremniona kradzież

  • 09.09.2019, 14:02
  • Żródło: KPP Bełchatów
Kolejna udaremniona kradzież
Dzięki czujności i szybkiej reakcji świadków dwóch mieszkańców powiatu piotrkowskiego trafiło w ręce bełchatowskich policjantów, zaraz po tym jak ukradli dwie walizki z wiertarko-wkrętarkami. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 6 września 2019 roku, w jednym z marketów na terenie Bełchatowa. O godzinie 19.40 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu sprawców kradzieży dwóch walizek z wkrętarko-wiertarkami. Ujęci mężczyźni zostali przekazani przybyłym na miejsce policjantom. Zawiadamiający zeznał, że jego uwagę zwróciło dziwne zachowanie tych mężczyzn. Trzymając torbę bagażową spacerowali po sklepie i rozglądali się po dziale z narzędziami. W pewnym momencie do swojej torby podróżnej zapakowali dwie walizki z wiertarkami wartości ponad 1300 złotych. Przeszli przez linie kas i wyszli ze sklepu. Wtedy śmiałków spotkała niespodzianka zgotowana przez świadków taj kradzieży. Młodzieńcy będąc już przed sklepem zorientowali się, że ich poczynania zostały dostrzeżone przez inne osoby. Porzucili więc swój łup i zaczęli uciekać. Jednak bezskutecznie. Zostali ujęci przez świadków zdarzenia, którzy natychmiast zareagowali.

Zatrzymani przez policję mężczyźni w wieku 19 i 22 lat to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego. Okazało się, że obaj są już notowani za podobne przestępstwa. Usłyszeli już zarzuty. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek tym razem za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

Źródło: KPP Bełchatów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe