Kiedy koniec budowy nowego bloku?

  • 02.08.2019, 09:17
  • Redakcja lokalna.news
Kiedy koniec budowy nowego bloku? fot. Miasto Bełchatów
Mury nowego bloku pięły się do góry w błyskawicznym tempie. Wszystkie piętra są już gotowe, obecnie trwa budowa dachu. Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na luty 2020 roku, a już w marcu do mieszkań mają wprowadzić się lokatorzy. Głównym wykonawcą jest bełchatowska firma MK Budima.

Powstający budynek jest trzecim, identycznym do tych, które już w pobliżu się znajdują.  Przy tym bloku również będzie znajdował się parking (mieszczący ok. 40 pojazdów), który także jest w trakcie budowy. Zgodnie z zapewnieniami Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wszystkie prace idą zgodnie z planem.

W większości mieszkań są już zamontowane okna, trwa montaż kolejnych. Rozprowadzane są także instalacje, stawiane ścianki działowe, a ściany przygotowywane do tynkowania. Rozpoczęcie prac tynkarskich przewidziane jest na początek sierpnia – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS. 

W tym samym czasie prowadzone są prace związane z dociepleniem budynku, które trwać będą przez kilka kolejnych tygodni.

Jeśli chodzi o liczbę mieszkań w nowym bloku, będzie ona taka sama, jak w dwóch poprzednich budynkach BTBS przy ul. Chmielowskiego - powstało ich 39; wśród nich 7 kawalerek, 20 dwupokojowych i 12 trzypokojowych z metrażem od 30 do 67 metrów kwadratowych. Każde z nich posiada balkon i piwnicę. Wszystkie mieszkania mają już najemców, którzy partycypowali w kosztach budowy.

Co ważne lokale oddajemy w stanie gotowym do zamieszkania. Oznacza to, że w pokojach ułożone będą panele podłogowe, z kolei łazienki wyposażamy w armaturę sanitarną, glazurę i terakotę – dodaje prezes Kuchciak.

Koszt budowy nowego bloku szacowany jest na ok. 7 mln zł, z czego 1,6 mln zł to dotacja od miasta. Pozostała kwota pokryta została ze środków własnych BTBS, wkładu przyszłych najemców i kredytu zaciągniętego przez Zarząd Spółki w ramach programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe