„Posprzątaj po swoim psie”... ale koszy brak

  • 27.05.2019, 13:04
  • Redakcja lokalna.news
05272019_miasto_straz_miejska_posprzataj_popsie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jakiś czas temu zainaugurowano akcję, która ma na celu zwiększanie świadomości opiekunów czworonogów w zakresie m.in. niebezpieczeństw, które mogą powodować nieposprzątane psie odchody.

W kwietniu w centrum miasta zorganizowano wydarzenie, podczas którego rozdawano tzw. pakiety sanitarne i zachęcano do sprzątania po swoich pupilach. W całym mieście rozwieszono również plakaty mające akcję nagłośnić.

Do naszej redakcji docierają jednak sygnały, że w mieście brakuje specjalnych śmietników i w sytuacji, kiedy mieszkańcy sprzątają nieczystości – nie mają gdzie ich wyrzucić.

Specjalnie w tym celu kilka lat temu w parkach i terenach zielonych rozstawiono specjalne kosze na psie odchody. Teraz wiele z nich jest jednak w kiepskim stanie.

Z tym problemem udaliśmy się do bełchatowskiej Straży Miejskiej, która jest współorganizatorem akcji „Posprzątaj po swoim psie”. Tam uzyskaliśmy zapewnienie, że jeżeli tylko któryś z mieszkańców zauważy problem braku kosza, może np. zgłosić takie zapotrzebowanie do SM, która przekaże sprawę do miejskiego magistratu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Ja
Ja 27.05.2019, 18:27
Jaki jest sens istnienia tej straży miejskiej? Wg mnie żaden.

Pozostałe