Ile zapłacimy średnio za OC w Bełchatowie?

  • 06.02.2018, 08:45
  • Grupa Tipmedia
Ile zapłacimy średnio za OC w Bełchatowie?
Mieszkasz w Bełchatowie i zamierzasz zakupić lub przedłużyć OC dla swojego auta? W takim razie z pewnością interesują Cię średnie ceny obowiązkowej polisy. Ujawniamy, ile przeciętnie trzeba zapłacić za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla kierowcy z Bełchatowa.

Ustalenie średniej składki za OC dla kierowców z Bełchatowa lub z jakiegokolwiek innego miasta jest o tyle trudne, że jej wartość zależy od wielu indywidualnych czynników i może być skrajnie różna dla dwóch osób. Cena ubezpieczenia jest bowiem kształtowana m.in. przez wiek i doświadczenie za kółkiem właściciela pojazdu, liczbę szkód na koncie, stan cywilny, liczbę dzieci, wykonywany zawód, a także markę, model, rok produkcji, pojemność silnika, a nawet kolor auta.

Żeby zobrazować, jak bardzo ceny OC mogą się różnić, warto posłużyć się przykładem. Otóż wyobraź sobie, że młodociany kierowca, który rok temu zdał egzamin na prawo jazdy i niedawno spowodował stłuczkę, w efekcie czego nastąpiła likwidacja szkody z OC sprawcy, czyli z jego polisy, zapłaci nawet 5 razy wyższą składkę (np. 2500 zł) niż kierowca, który od lat posiada prawo jazdy i nie ma szkód na koncie (np. 500 zł).

Takie przypadki jak powyżej się zdarzają, dlatego żeby uśrednić wynik, jako przykładowego kierowcę ustaliliśmy 40-letniego mieszkańca Bełchatowa, żonatego i z dwojgiem dzieci, który od 15 lat ma prawo jazdy, a ubezpieczenie przedłuża nieprzerwanie od 10 lat. Ponieważ w ostatnich kilku latach jeździł bezszkodowo, dysponuje pełnymi zniżkami w wysokości 60%. Nasz kierowca poszukuje polisy dla 10-letniego Volkswagena Golfa z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 l i przebiegiem 200 000 km.

Do wyliczenia składki wykorzystaliśmy kalkulator OC - kalkulator-oc-ac.auto.pl. Jest to darmowe, proste w obsłudze narzędzie, które pozwala zorientować się w cenach obowiązkowego ubezpieczenia po uprzednim uzupełnieniu danych w specjalnym formularzu. Kalkulacja składki wyszła bardzo korzystnie dla naszego kierowcy, bo najtańsze OC dla niego kosztuje dokładnie 495 zł. W tej cenie otrzymuje również dodatkową polisę assistance. Za drugie ubezpieczenie w kolejności pod względem wysokości składki 40-letni bełchatowianin musiałby zapłacić niewiele więcej, bo 507 zł i również otrzymałby assistance.

500 zł za OC to dużo czy mało? Żeby móc to stwierdzić, warto porównać tę kwotę dla naszego kierowcy, zmieniając w kalkulatorze jedynie miejsce zamieszkania. Wskażmy wobec tego Warszawę, w przypadku której kierowca musiałby zapłacić składkę w wysokości co najmniej 664 zł, czyli wyraźnie więcej. Z kolei w porównywalnym pod względem liczby mieszkańców Chełmie przyszłoby wyłożyć za najtańsze OC jeszcze mniej niż w Bełchatowie – 450 zł.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia

Podziel się:


Pozostałe