Wtorek, 16 sierpnia 2022 23:17
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Tak wygląda przyszłość chirurgii. Szpital w Bełchatowie jako jeden z pierwszych w Polsce otrzymał robota chirurgicznego Versius

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie ma powody do dumy. Jako jedna z pierwszych placówek w Polsce otrzymał wysoce wyspecjalizowanego robota chirurgicznego Versius. W dniu pisania tego tekstu tj. 26.07.2022 odbył się w szpitalu pierwszy zabieg za pomocą robota.

  Technologia ułatwia nam życie i można przekonać się o tym na każdym kroku. Kto z nas nie posiada smartfona, urządzeń AGD czy RTV? Wspomniane sprzęty ułatwiają nam życie codzienne, jednak technologia coraz częściej nie tylko ułatwia nam życie, ale i je ratuje. 

  Polskie szpitale wzbogacają się w nowoczesny sprzęty i nie inaczej jest w przypadku Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Szpital może pochwalić się, jako jeden z pierwszych szpitali w kraju, wysoce nowoczesnym robotem chirurgicznym Versius, który wykorzystywany będzie w operacjach urologicznych.

 

 To historyczny moment dla naszego szpitala, ale przede wszystkim dla pacjentów, którzy od dziś mogą być leczeni właśnie tą metodą. Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, aby chorzy pacjenci byli jak najlepiej zaopiekowani i aby mogli korzystać z osiągnięć najnowocześniejszej medycyny. Dziś możemy pochwalić się zdobyciem robota Versius i przeprowadzeniem pierwszej w naszym województwie operacji z jego pomocą. To pierwsza taka operacja w województwie łódzkim. Otrzymaliśmy certyfikat ISO, komisja oceniająca przyznała nam również certyfikat akredytacyjny. To wszystko składa się na niewątpliwy sukces medyczny naszej placówki Mamy w planie kolejne projekty i pomysły na wprowadzenie następnych nowoczesnych procedur medycznych dla naszych pacjentów. Oprócz onkologii, idziemy także w kierunku rozwoju kardiologii, również tej inwazyjnej, a także neurologii – mówił dyrektor bełchatowskiego szpitala, dr n. med. Andrzej Kowalski

Zdrowie jest tą wartością, którą my Polacy, cenimy najbardziej. Nasza współpraca z miastem i szpitalem zaowocowała ogromnymi zmianami w lecznicy. Poziom i jakość leczenia zostały w ostatnim czasie niezwykle podniesione, dzięki czemu możemy szybciej i skuteczniej ratować zdrowie oraz życie mieszkańców naszego województwa. Różne szpitale przymierzają się do pozyskania tego typu sprzętu, a Bełchatów je wyprzedził – mówił wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

  Robot Versius stosowany jest głównie w chirurgii układu pokarmowego oraz w operacjach urologicznych Składa się on z konsoli chirurga, mobilnej kolumny endoskopowej z kamerą oraz z trzech mobilnych kolumn narzędziowych W sali operacyjnej konfiguracja systemu zajmuje około 15 minut, co pozwala na jego szybkie dostosowanie do planowanej operacji oraz efektywne wykorzystanie w pracy bloku operacyjnego, także jest to niezwykle nowoczesne urządzenie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas