„Rosyjskie wojska zrównały z ziemią wiele miast” – Wstrząsające słowa Ukrainki, która znalazła schronienie przed wojną w Radomsku

  • 09.05.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
24042022-ukraincy-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozmowa z Ukrainkami, które uciekły przed wojną w Ukrainie

  Wojna w Ukrainie trwa już ponad 2 miesiące. Ponad 2 miesiące trwa bezsensowna i bezpardonowa napaść jednego… Chciałem napisać kraju na drugi, ale mocarstwo Rosji to zwierzęta, a zwierzęta nie tworzą państw.

  Wiem, że nie wszyscy Rosjanie są tacy sami. Wiem, że wielu z nich nie chce wojny, mówi to głośno i znika w tajemniczych okolicznościach z tego świata, jednak znaczna część narodu jest tak mocno zmanipulowana propagandą, że uwaga „działania na Ukrainie” za słuszne i usprawiedliwia mordowanie ludności cywilnej. W imię czego? W imię wyimaginowanego wyobrażenia Rosji jako zbawiciela środkowo-wschodniej Europy?

  Dziś (9 maja) ma odbyć się defilada w Dnia Zwycięstwa. Propaganda będzie miała pole do popisu, a Rosjanie faktycznie poczują się zbawicielami. Na szczęście dzielny naród Ukraiński walczy za nas wszystkich i stawia opór rosyjskiemu agresorowi.

  Jak tak naprawdę wygląda sytuacja w Ukrainie? Jak Ukrainie czują się w Polsce?

Jak się Pani czuje w Radomsku, jacy są radomszczanie?

  Dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Dziękujemy za to, że w takich trudnych chwilach pomogliście nam, daliście nam dach nad głową. Dziękujemy również bardzo za lekcje języka polskiego, które organizowaliście dla nas, żebyśmy mogli łatwiej porozumiewać się z mieszkańcami Radomska – mówi Kateryna Popravka.

Jak wygląda sytuacja w Ukrainie?

  W Ukrainie teraz jest bardzo ciężko. Wszyscy mieszkają w strachu. Nawet jeżeli w danym regionie, obwodzie jest spokojnie, to i tak człowiek zasypia z lękiem, co będzie jutro. Rosyjskie wojska, zniszczyły, zrównały z ziemią wiele miast Ukrainy takich jak Bucza, Hostomel, Mariupol, Chersoń.

  Dziękujemy bardzo Polsce za to, że ludzie uciekający tutaj przed wojną, otrzymali tutaj spokój, mamy tutaj spokój my i nasze dzieci – mówi Olena Lehka

 

 

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe