Urząd Marszałkowski przyznaje granty. Bełchatów i Radomsko również pozyskają fundusze. Na jakie cele?

  • 06.05.2022, 16:44
  • Redakcja lokalna.news
220506-urzad-marszalkowski-granty-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego Zbigniewem Ziembą. W dzisiejszym odcinku poruszany jest temat grantów przekazywanych przez województwo łódzkie.

  Urząd Marszałkowski przyznaje nowe granty dla Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego czy Radomska.

 Kolejny raz województwo łódzkie wspiera inicjatywy mieszkańców naszego regionu czy to inicjatywy samorządowe, czy inicjatywy stowarzyszeń. Ważne, że odpowiednio i właściwie zdefiniowana potrzeba jest zaspokajania również dzięki mechanizmowi finansowemu województwa łódzkiego.

  W tym przypadku możemy porozmawiać na temat faktu, iż udzielimy w wysokości 300 000 zł dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie. Będzie to działanie, które przełoży się na możliwości realizowania zadań edukacyjnych przy wsparciu nowoczesnych technologii – mówi Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

 Powiat Radomszczański dostanie dofinansowanie dla Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku

  Wiele inicjatyw, również samorządowców powiatowych, które są realizowane, znajdują wsparcie finansowe Samorządu Województwa Łódzkiego przez mechanizm finansowy RPO, czy mechanizm finansowy Europejskiego Funduszu Społecznego staramy się to robić po to, by środki finansowe trafiały do tych, którzy w największym stopniu potrzebują i potrafią je zrealizować.

  Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, który od lat kształci w kierunkach związanych z obróbką drewna, wiemy doskonale, że jest to uznana marka edukacyjna w okolicach Bełchatowa, Radomska, czy Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem szkołą zostanie wsparta kwotą 388 548,75 zł

 Jednak to nie jedyna szkoła prowadzona przez powiat radomszczański, bo Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ul. Brzeźnickiej na podobne zadania z zakresu działań na rzecz kształcenia zawodowego otrzyma kwotę 360 000 zł, a Zespół Szkół Ekonomicznych również otrzyma podobną kwotę 380 000 zł na działania z zakresu edukacji zawodowej – dodaje Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

 

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe