Kolejni pijani kierowcy zatrzymani (Bełchatów)

  • 24.01.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani (Bełchatów)
Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 42-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował peugeotem. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Dziękujemy za czujność oraz właściwą postawę.

  21 stycznia 2022 roku, o godzinie 19:30, dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy na stacji paliw w miejscowości Zawady, na terenie gminy Bełchatów. Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia, którzy przekazali im ujętego nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Peugeot Partner. Zgłaszający poinformowali, że kiedy przyjechali na stację paliw zwrócili uwagę na kierującego peugeotem. Mężczyzna ten zatrzymał swoje auto obok ich pojazdu, następnie wysiadł z auta i szedł na stację chwiejnym krokiem. Mając podejrzenie, że jest on nietrzeźwy czujni mieszkańcy Bełchatowa natychmiast zareagowali. Kiedy nieodpowiedzialny kierowca wrócił do samochodu i chciał odjechać uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zabrali mu kluczyki ze stacyjki. Spowodowali też, że mężczyzna przesiadł się na tylne siedzenie swojego auta oczekując na przyjazd patrolu policji. Wkrótce okazało się, że 42-letni obcokrajowiec miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

  Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na zagrożenie i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom.
Pamiętajmy, że nawet anonimowo można powiadomić policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Bez wątpliwości w tym przypadku wzorowa postawa przypadkowych świadków – mieszkańców Bełchatowa doprowadziła do wyeliminowania realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

  Bełchatów - Policjanci z Zelowa wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego 44-latka, który mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie kierował renault. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka mitsubishi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.
Do zdarzenia doszło 21 stycznia, tuż po godz. 7.00, na ulicy Kilińskiego w Zelowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca renault nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku mitsubishi. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Zelów był kompletnie pijany. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca renault stracił już swoje prawo jazdy. Teraz czekają go poważne konsekwencje, również finansowe. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się też z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej.
  Apelujemy o bezwzględną trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy również, że kierowanie autem w zimowych warunkach wymaga od nas dodatkowej ostrożności, przewidujmy zagrożenia. Kiedy w czasie jazdy towarzyszą nam opady atmosferyczne, a na drodze jest ślisko sami zadbajmy o bezpieczną podróż. W takich warunkach pokonywanie zakrętów, wyprzedzanie, wymijanie mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: "wolniej, znaczy bezpieczniej". Te zasady oraz odpowiedzialność, uwaga, skupienie, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych, to gwarancja bezpiecznego poruszania się po drogach. /nadkom. Iwona Kaszewska/

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe