Wszystkich świętych w Bełchatowie. Jaka organizacja ruchu?

  • 28.10.2021, 16:00
  • Redakcja lokalna.news
Wszystkich świętych w Bełchatowie. Jaka organizacja ruchu?
1 listopada w okolicach bełchatowskiego cmentarza będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Inną trasą kursować będą także emzetki linii nr 10. Policja i Straż Miejska będą patrolować okolice cmentarzy. Jeśli mamy taką możliwość, wybierajmy w tym dniu komunikację miejską.

Organizacja ruchu

Zmiana organizacji ruchu ma ułatwić kierowcom i pieszym poruszanie się w rejonie bełchatowskiego cmentarza.

  • Zamknięte zostaną wjazdy w aleję Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej – odcinek ten przeznaczony będzie na parking,
  • Ruch drogowy przeniesiony będzie na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.
  • Dojechać i powrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny.
  • Wyjazd z cmentarza będzie możliwy aleją Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną.

  Szczegółowy plan organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywać 1 listopada, zamieszczamy na mapce poniżej artykułu.

 Komunikacja miejska
  Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu alei Włókniarzy zmieni się trasa linii nr 10.  W poniedziałek, 1 listopada, emzetki tej linni będą jeździć tak jak linia nr 3, czyli ulicami Czapliniecką i Lipową.

  Wzmożone patrole straży miejskiej i policji
Zbliżający się okres przygotowań do Wszystkich Świętych, jak co roku wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie czuwać bełchatowska straż miejska. Strażnicy będą monitorować rejon nekropolii, aby nie dochodziło do zakłóceń porządku czy kradzieży. Na ich pomoc mogą też liczyć kierowcy, którym m.in. podpowiedzą, jak wyjechać czy dojechać do cmentarza

  Jak co roku policja będzie prowadziła akcję „Znicz”. Od godz. 6:00 w piątek, 29 października, do godz. 22:00 we wtorek, 2 listopada, funkcjonariusze będą nadzorować cmentarz, a także drogi dojazdowe i wyjazdowe oraz główne arterie komunikacyjne. W ramach akcji policjanci będą pełnić nadzór w obrębie cmentarzy, ulic dojazdowych, a także na ciągach komunikacyjnych zlokalizowanych w mieście i poza nim. Kierujący mogą się spodziewać nasilonych kontroli stanu trzeźwości i prędkości. Policja apeluje, by stosować się do oznakowania a także poleceń funkcjonariuszy.

Źródło: www.belchatow.pl

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe